Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Tanítanék Mozgalom egyik alapítója a pályaelhagyás mellett döntött, azonban, ha nem talál állást, akkor kénytelen a közoktatásban maradni, hiszen el kell tartania családját.
A résztvevők hat nap alatt 180 kilométert fognak megtenni, délutánonként pedig fórumokat tartanak majd, hogy felhívják a figyelmet az oktatási rendszer problémáira.
„Az, ami nagyon sok iskolában folyik – és ami lényegében a kormánynak is elvárása –, az gyerekmegőrzés. Ott, ahol egy iskolában már nincs egyetlen kémia-, angol-, vagy informatikatanár sem, ott rendes oktatás sincs. Ott már összedőlt az oktatás” – mondta a Tanítanék Mozgalom társalapítója.
Egy éve hosszú és dühös levelet küldött a boon.hu szerkesztőségének a miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestülete, mely egy mozgalmat hívott életre 2016-ban az oktatás megreformálásáért.
A Herman Ottó Gimnáziumból elindult mozgalom tagjai nem látnak rendszerszintű változást: éveket kell még várni a diákok és tanárok terheinek csökkentésére, nem derülnek ki időben az érettségi követelmények, egyes tantárgyakhoz nincsenek tankönyvek, egyeztetés nélkül vezettek be új tantárgyat. A lista hosszabb, mint egy éve volt.
A tiltakozási hullám elindulásában szerepet játszó miskolci tanár szerint a szombati tüntetésen szeretnék megmutatni, hogy bár itt a tanév vége, ők nem állnak meg.
Eddig elutasította a kormány, hogy a Köznevelési Kerekasztalon kívül is leüljenek tárgyalni a civilekkel, most azonban úgy tűnik, van remény a megbeszélésekre.
Ismét utcára vonultak a tiltakozó pedagógusok, és azok, akik támogatják a céljaikat. Délután három után indult a menet a Hősök teréről a Kossuth térre. Egyes számítások szerint több tízezren voltak jelen. Polgári engedetlenséget és sztrájkot jelentett be Pukli István.
Ki az a Pilz Olivér, és miért szerepel ennyit a hírekben a Teleki Blanka Gimnázium? Milyen oldalakon milyen akciót, és ki szervez? Mi az a Pedagógusok Sztrájkbizottsága, és kik vannak a kerekasztal körül? Napról napra bukkannak fel új nevek és csoportok a tiltakozások közepette, ezért nagyon nehéz a kormány dolga, hiszen nem elég egyetlen résztvevővel megállapodni. Ugyanakkor az olvasó dolga sem könnyű, mert így nem is könnyű követni, ki-kicsoda. Összeszedtük, kik és milyen minőségben vesznek részt a tiltakozásban.